www.komponentyzedreva.cz


DLOUHOLÉTA ŽIVOTNOST – díky moderním technologiím výroby a novým kvalitním materiálům výrobce garantuje takřka „nesmrtelnost“ madla. Při samotném nákupu materiálu dostanete záruku 5let.

BAREVNÁ STÁLOST + PLNÁ PROBARVENOSTmadla s tvrdého plastu jsou celoprobarvená. Oproti materiálům s barvou pouze na povrchu máte jistotu, že drobná mechanická poškození (stěhování, klíče, prsteny…) nebudou na první pohled vidět.

DOBRÉ UCHOPENÍ – vytlačovací formy pro výrobu plastového madla jsou navrženy s ohledem na bezpečné uchopení madla. Jsou kompaktní, ruka je snadno obepne.

SNADNÁ ÚDRŽBA – prach a nečistoty na madle se dají snadno odstranit. Povrch je hladký. Stačí otřít hadříkem.

MONTÁŽNÍ POSTUP:

  1. Příprava pasoviny

Příprava pasoviny pro usazení madla z tvrdého plastu vyžaduje odstranění staré barvy, navarek a větších nerovnosti. Na koncích madla, u spojů pasoviny, je někde třeba přesahy odřezat. Barva se musí odstranit až na pasovinu, alespoň každých 50cm.

 

  1. Usazení madla

Plastová madla z výroby jsou na koncích poškozená, a proto se musí zakrátit přímo na místě buď pokosovou pilou s jemným kotoučem, nebo ruční pilkou (používáme pilku na dřevo). Hrany madla se musí poté opracovat, srazit, brusným papírem, případně pilníkem.

Při samotném zaměření je třeba mít toto na paměti a každé madlo objednat s dostatečnou rezervou. Zpravidla stačí 1cm na každém konci.

Madlo je vhodné zakončit nerezovou koncovkou. Koncovku je nutné předvrtat vrtákem a až poté přichytit dodanými šroubky, jinak hrozí prasknutí materiálu.

Rohy se mohou vyrobit na místě, seříznutím madla na 45 stupňů (případně dle potřeby), nebo použit již hotové z výroby. Záleží na volbě zákazníka.

Tvrdý plast se lepí na dodavatelem doporučená a laboratorně odzkoušená lepidla. Lepení je celoplošné. Před samotným nanesením lepidla je pasovinu třeba odmastit, například technickým benzínem.

Usazená madla se musí k pasovině, po dobu chemické reakce s lepidlem, přimáčknout buď ručními svěrkami, nebo elektrikářskou páskou s použitím podložek k pasovině.

Doba chemické reakce lepidla je cca 30min, poté je možné svěrky / pásky sundat.

Madlo je přilepené. Nesklouzne.

Pokud se rozhodnete pro vlastní montáž, neváhejte se pro radu obrátit na nás. Neděla nám to problémy i v případě, že materiál zakoupíte u jiného prodejce.